-->

İnovasyon Ödülü

İnovasyon Ödülü

REASURE Ürünü İnovasyon Ödülü aldı

Finder Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafınca düzenlenen İnovasyon Ödülünü 20 firma arasından seçilerek almıştır.

Finder Elektronik markası olan Reasure Topluma açık bina ve tesisler ile endüstriyel tesislerde bulunan marka ve model bağımsız otomasyon sistemlerinin ortak bir platformda ekonomik olarak entegrasyonunu sağlamak amacıyla geliştirdiği proje ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafınca düzenlenen İnovasyon Ödülünü 20 firma arasından seçilerek almıştır. 

İnovasyon Ödülünü, Antalya Valisi Sayın Münir KARAOĞLU ve Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Sayın Davut ÇETİN Tarafından, Finder Yönetim Kurulu Başkanı  Şükrü SAĞLAM'a verilmiştir.

Bilindiği üzere büyük tesis ve işletmelerde birçok otomasyon sistemi (Isıtma/Soğutma/Asansör/Yangın Alarm/Gaz Alarm/Hırsız Güvenlik/Soğuk Depo/Bilgisayar Sistem odaları/Enerji ve kompanzasyon Panoları vb) vardır. Bugüne kadar SCADA sistemi adı altında oldukça pahalı ve eski teknolojiye sahip kısıtlı sistemler ile bu otomasyon sistemleri izlenip kontrol edilmekteydi. Bir başka sorun ise SCADA sistemlerinin yönetim yazılımları her tesis için farklı özellikte olması ve senaryo yeteneklerinin kısıtlı olmasıdır. İsteğe bağlı donanımsal ve yazılımsal talepler işletmeye çok büyük maliyetler getirmekteydi.

Firmamız bu sorunu tespit ederek üniversal bir elektronik devre kartı ve merkezi yönetim yazılım modelini de geliştirmiştir. Elde edilen sistem “REASURE Uzak İzleme ve Yönetim Sistemi” olarak adlandırılmış olup esnek, ölçeklenebilir ve modellenebilir olması ile birçok uygulamada kullanılabilmektedir.

Oldukça ekonomik ve bilinen bütün iletişim protokolleri ile tam uyumlu çalışan bir ürün elde etmiştir.

Bu ürünler ile birlikte herhangi bir endüstriyel tesis bütün otomasyon sistemini tek bir merkezden izleyip yönetebilme imkânına ekonomik olarak sahip olmaktadır. Ekonomik olarak kıyaslanması gerekirse firmamızın elde ettiği sistem ile SCADA teknolojisi arasında %70 edinim maliyeti farkı olduğu görülmektedir.